Rychlý růst a osteochondróza u černého ruského teriéra

Začtěte se do dramatického příběhu černého ruského teriéra a jeho paničky Terezy Pavlové.

velká radost ze štěňátka

Po černém ruském teriérovi jsem toužila už dlouho. Vybrala jsem si chovatelskou stanici, ale bohužel štěňátka nevyšla. Pak se mi dostalo doporučení chovatelské stanice z Polska a jeden chlapeček byl ještě k volný. Takže nastala rychlá akce a jelo se pro děťátko. Od začátku to byl úžasný a povahově vyrovnaný kluk, který dělal obrovské pokroky, a já na něj byla neskutečně pyšná.

rychlý růst a osteochondróza

Dostával jedno z nejlepších krmiv jedné nejmenované značky a bohužel rostl rychleji, než by pro něj bylo vhodné a zdravé. Až později jsem se dozvěděla, že se to s tímto krmivem dost často stává. A když mi na první výstavě vytkl pan rozhodčí vytočené přední končetiny a začal k tomu trochu kulhat, tak jsem ho hned objednala k ortopedovi. Dozvěděla jsem se, že nás čeká operace. Osteochondróza obou ramen…..bylo mi do breku.

Věděla jsem, že chovatelka je skvělá a nic nazanedbala. Z vrhu si sama nechala fenku. Já ho nosila ze schodů do schodů až do jeho 30kg, snažila jsem se ho krmit, co nejlépe a nejvhodněji. Prostě někdy ať děláte, co děláte, občas se to bohužel stejně nedaří.
V devíti měsících mu byla ramena zoperována. Nechala jsem mu udělat i předrentgen kyčlí a dozvěděla se, že „nuly“ tam nebudou, ale ani žádná hrůza. Na dotaz, co můžu udělat navíc… nic. To, co děláte je dostačující. Žádné rehabilitace ani lepší kloubní výživu mi nedoporučili.

A tak jsme cvičili. V prvním možném termínu jsme složili několik zkoušek ve sportovní kynologii a byli úspěšní na výstavách, kterých jsme se zúčastnili.
Ve dvou letech jsme absolvovali oficiální rentgeny kyčlí. Výsledek 1/4. Pes, který vážil 65kg a měl 2roky... Přestali jsme chodit na výstavy a cvičili už jen pro radost. V jeho cca 3 letech jsem četla o rehabilitacích psů a o hydroterapii. A tak jsem začala pátrat a objevila je i v Brně. Tak začal náš rehabilitační kolotoč. Ke špatným nohám se přidala i krční páteř. Absolvovali jsme i kůru kyseliny hyaluronové.

kolaps a objev krmiva Mister Mix Dog

V 8 letech mně z ničeho nic zkolaboval. Verdikt dilatační kardiomyopatie. Když jsem veterináři řekla, že chodíme na hydroterapie, klepal si na hlavu, jestli ho chci zabít... Měnila jsem kloubní výživy, protože každá fungovala jen chvíli. A pak mě kamarádka navedla na kloubní výživu Mister Mix IPERARTOFLEX Dog, která moc pomohla i jejímu pejskovi.

Přidávám ji do krmiva už 4 roky a funguje skvěle, je vidět úleva a konečně je i ve viditelně lepší kondici. Díky ní a rehabilitacím má dnes 10,5 let. Dnes krmím už jen za studena lisovanými granulemi Mister Mix Dog a SALUTE TOP v kombinaci s kloubní výživou mému klučíkovi opravdu svědčí. Užívá si spokojeného stáří. A já jsem vděčná a šťastná, že i když nestojí na stupních vítězů, tak že stojí vůbec. Děkujeme!!!

Jsme moc rádi, že tento příběh má šťastný konec. Přejeme ještě spoustu šťastných let a těší nás, že krmivo Mister Mix Dog pejskům skvěle sedlo a zdravotně prospívá.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.