Milí zákazníci, rádi bychom vás informovali, že aktuálně je řada Super Premium balena v bílo - oranžových obalech a řada Chovatelská v bílých obalech. Složení všech receptur zůstává nezměněno. Děkujeme za vaši přízeň.

Co dělat, když pes kašle

V chladných dnech jsou k nemocem náchylní lidé, ale i jejich domácí mazlíčci. Zatímco páníčci ví, že nemoc vyléčí nejlépe v posteli s hrnkem horkého čaje s medem, u psů to tak jednoduché být nemusí. Jak poznat nachlazení u psa? A jak mu předcházet? Čtěte dál a dozvíte se v našem článku.

Chřipka může potkat i psa

Nejčastější chorobou, kterou provází spousta nepříjemností, je právě rýma a nachlazení.  U psů se (stejně jako u lidí) projevuje zarudlou sliznicí, výtokem z nosu nebo výkyvy teplot a únavou. Vašemu pejskovi pomůžete nejvíce tím, když mu dopřejete pár dní klidu bez dlouhých procházek. V žádném případě psovi nepodávejte léky pro lidi. Pokud se zdravotní stav nelepší a trvá déle než 3-4 dny, raději navštivte vašeho veterináře, který doporučí vhodnou léčbu.

Další častou chorobou je kašel, který se projevuje neustálým suchým dráždivým kašláním. To může psa nutkat až k zvracení. Tzv. psincový kašel je vysoce infekční onemocnění, které váš pejsek může chytit kontaktem s jiným psem, ale šíří se i vzduchem. Zvýšené riziko je v místech, kde je vysoká koncetrace psů: cvičáky, výstavy nebo psí parky. V těžších případech, které provází horečka, slabost a nechutenství je nutné s pejskem navštívit svého veterinárního lékaře. Ten vám poradí a zvolí vhodnou medikaci, která se pravděpodobně neobejde bez antibiotik. Spolu s klidovým režimem by měl být pejsek opět brzy fit. Proti tzv. psincovému kašli existuje i vakcinace, která lze očkovat od 12. měsíce věku psa

Třetí a zároveň nejvážnější z těchto chorob je chřipka. Je váš pejsek malátný, nemá chuť k jídlu a trápí ho dráždivý kašel?  Možná někde chytil právě chřipku. Zajděte s ním raději okamžitě k veterináři, který posoudí závažnost onemocnění a doporučí vhodnou léčbu.

nachlazeny-pes

Jak může pes nastydnut

K nachlazení psa může vést samozřejmě mnoho důvodů. Pokud chcete onemocnění svého psa předcházet, dejte si pozor na následující: 

  • kontakt s jiným nemocným psem,
  • rozehřátý pes se napije studene vody,
  • podchlazení v chladném počasí,
  • prudké přechody z horka do zimy (např. z přetopeného bytu),
  • snížená imunita.

Tipy na léčbu a prevenci

Nejjednodušší léčbou je dodržovat klidový režim a vyhnout se namáhavým aktivitám. Zajistěte pejskovi teplo, pohodlný pelíšek a dostatečný přísun tekutin i krmiva, případně sirup prosti kašli. Pokud budou příznaky přetrvávat nebo se ještě zhoršovat, zajděte raději    k veterináři.

A jak na prevenci? Základem je samozřejmě kvalitní krmivo a dostatek pohybu. Obézní nebo i podvyživení psi jsou náchylnější k různým chorobám, které umí pěkně potrápit. Pomoci mohou i granule pro psy se sklonem k obezitě. Do jídelníčku vašeho chlupáče můžete zařadit i doplňky stravy, které podpoří zdraví a vitalitu

Doufáme, že zimu prožijete se svým psem ve zdraví a budete si užívat spoustu zábavy!

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení