Milí zákazníci, rádi bychom vás informovali, že aktuálně je řada Super Premium balena v bílo - oranžových obalech a řada Chovatelská v bílých obalech. Složení všech receptur zůstává nezměněno. Děkujeme za vaši přízeň.

Průvodce krmivem pro psy

Pro většinu z nás je pes nepostradatelným členem rodiny a nejlepším přítelem zároveň, proto pro něj chceme to nejlepší i v oblasti krmení a výživy. Ale jak se v tom všem vyznat, když na trhu je tolik různých krmiv? A co znamenají pojmy jako holistické nebo hypoalergenní krmivo? V dnešním článku si zkusíme udělat jasno v těchto základních pojmech, které se týkají právě krmení našich čtyřnohých miláčků. 

hypoalergenni-krmivo (1)

Holistické krmivo

Slovo holistický znamená celostní, proto tímto názvem označujeme krmivo, které je nutričně vyvážené, pejskovi dodává základní živiny a ještě něco navíc, co zajistí zdravý a spokojený život psa.

Holistická krmiva jsou založena na přirozených surovinách, které se v jídelníčku psů vyskytují už od nepaměti a díky svému zdravému složení snižují riziko onemocnění a působí blahodárně na zdravotní stav psa

Krmivo lisované za studena

Jak už název vypovídá, jedná se o krmivo lisované při nízkých teplotách (okolo 60°C). Díky šetrným teplotám jde o proces, při kterém je zachována maximální možná biologická hodnota surovin, ale suroviny jsou tepelně zpracovány, aby neobsahovaly škodlivé patogeny.

Minerály a vitamíny tak nejsou znehodnoceny vařením při vysokých teplotách, ale jsou naopak zachovány a pejsek je může ve stravě přijmout. Mezi suroviny, které se často k výrobě využívají patří například rýže, kuřecí a krůtí maso nebo rybí maso, zelenina

Jaké jsou výhody granulí lisovaných za studena Mister Mix Dog?

  • Jsou lehce stravitelné.
  • Psa nenadýmají.
  • V žaludku nebobtnají.
  • Všechny vstupní ingredience jsou vařeny samostatně, přičemž je brán ohled na dobu vaření  každé jednotlivé suroviny.
  • Vysoká výživová hodnota. 

Hypoalergenní krmivo

Pokud máte alergického nebo velmi citlivého psa, tak budete volit hypoalergenní krmivo. Hypoalergenní granule jsou vhodné pro psy s problémovým zažíváním a pomáhají předcházet případným problémům s trávením, také kožním problémům, protože neobsahují žádné potenciální alergeny ani rizikové látky - obiloviny jako je kukuřice, sója, různé druhy mas atd.

TIP: Ideálním krmivem pro psy trpící potravinovou intolerancí z řady Mister Mix Dog je Mister Mix Sana, které obsahuje pouze rybí maso , je to  hypoenergetická dieta ideální pro všechny psy, kteří trpí narušením metabolické rovnováhy, trávicími problémy, jaterními, ledvinovými, enterickými a kožními problémy vyplývajícími z potravinové intolerance a podporuje imunitu.

granule-mistermixdog_1

Barfování

Možná už jste o tomto čím dál populárnějším způsobu krmení psů slyšeli. Jedná se o způsob výživy, při kterém se páníčci chtějí přiblížit přirozenosti svého zvířete. Svým psům (ale třeba i kočkám) poskytují potravu, kterou se zvířata dříve stravovala v divočině. Základem jsou syrové potraviny - maso, vnitřnosti, ale třeba i zelenina a přílohy

Jedná se o časově i finančně náročnější způsob krmení, který nemusí vyhovovat zdaleka všem psím páníčkům. Proto nevěšte hlavu, pokud barfování není nic pro vás, v dnešní době si můžete vybrat z různorodých krmiv, která jsou vysoce kvalitní.

TIP: Barfujete, ale na cestách byste raději vše zjednodušili a svému psovi nabídli granule? Krmivo Mister Mix Dog je díky svému přirozenému složení pro tyto účely velmi vhodné.

Jak správně krmit psa? 

Malá štěňata krmte samozřejmě častěji a v menších dávkách než dospělé psy. Štěňatům do šesti měsíců podávejte krmivo cca 4 - 5x denně. Mladé a dospělé psy chovatelé nejčastěji doporučují krmit 2x denně.

A jak velká by měla být krmná dávka? Řiďte se etiketou na krmivu, které se rozhodnete svému pejskovi podávat. Vzhledem k tomu, že každé krmivo má jiné složení, budou se dávky lišit. Vždy berte ohled na aktuální kondici Vašeho pejska.

Při výběru zohledněte plemeno svého psa, fyzickou aktivitu i věk a nezapomeňte, že kvalita je důležitější než kvantita. Čím kvalitnější krmivo, tím spokojenější a zdravější váš pes bude.

Po krmení dopřejte svému psovi minimálně 2 hodiny odpočinek. Nemusí nutně jen ležet, ale vyhněte se jakémukoliv skotačení a běhání, aby nedošlo k nebezpečné torzi (přetočení) žaludku.

Věříme, že teď už pro vás bude hračka vybrat pro svého pejska to správné krmení!

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení